حجت الاسلام والمسلمین منتظری:

قوه قضاییه نیازمند قضات متدین، صالح و انقلابی است

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه قضات باید آگاه و عالم به مسائل روز باشند تصریح کرد: قوه قضاییه نیازمند قضات متدین، صالح و انقلابی است.

به گزارش "روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان اصفهان" به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در مراسم تحلیف کارآموزان قضایی با بیان اینکه قضاوت شغل نیست خطاب به کارآموزان قضایی گفت: جایگاه قضاوت از شان و اعتبار خاصی برخوردار است و هدف آن ستاندن داد مظلوم از ظالم و برقراری عدل است، بنابراین نمی توان آن را با مشاغل دیگر در یک ردیف قرار داد.

دادستان کل کشور افزود: اگر می بینید که شخصیت و گرایشات درونی طوری است که نمی توان بر نفس خود غلبه کرد نشستن بر کرسی قضاوت، عملی نادرست و اشتباه است.

وی با اشاره به ضرورت رعایت آداب القضا گفت: بارها اسلام تاکید کرده است که قاضی در حین خستگی، قضاوت نکند و حقوق هر دو طرف دعوا را رعایت کند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با تاکید بر به روز بودن دانش قضایی قضات گفت: قضات به لحاظ ارتباط با بخش های مختلف، باید برخوردار از دانش روز و آگاه به مسائل روز باشند.

وی خطاب به کارآموزان قضایی گفت: شما کارآموزان مسئولیتی را انتخاب کرده اید که لوازمی دارد و از جمله این لوازم، محدودیت ها در رفتار و کردار به ویژه در جایگاه قضاوت است.

وی با تاکید بر اینکه قضات باید دستورات رهبری را نصب العین خود قرار دهند افزود: رهبری در باب قضاوت فرموده اند، قوه قضاییه باید صد درصد انقلابی باشد، البته انقلابی گری تندروی نیست بلکه عاقلانه، خردمندانه، دلسوزانه، منصفانه، عادلانه و بدون رودربایستی عمل کردن است.

دادستان کل کشور به ایجاد اتاق فکر انگلیسی علیه نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: هدف و استراتژی این اتاق فکر، تضعیف اقتدار و استقلال دستگاه قضایی است، چرا که بخوبی می دانند در صورت تحقق این امر، قوه قضاییه نمی تواند بدرستی به وظایف خود عمل کند.

وی افزود: نشانه‌های زیادی برای این ماجرا وجود دارد و ما پشت پرده این استراتژی‌ها را می‌دانیم. متاسفانه گاهی کسانی که دلسوز و طرفدار اصلاح در قوه ‌قضاییه هستند، سخنان دشمن را تکرار می‌کنند.

حجت الاسلام منتظری در پایان تصریح کرد: آنچه دشمن می‌خواهد، همان تضعیف اقتدار دستگاه قضایی است، البته ما مدعی معصوم بودن دستگاه قضایی نیستیم اما معتقدیم که جزو سالمترین‌ دستگاه ها هستیم.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین عاملی قائم مقام مرکز آموزش قوه قضاییه به ارائه گزارشی در خصوص مراحل جذب و گزینش کارآموزان قضایی پرداخت و گفت: ۲۶۰ نفر از کارآموزان مراکز استان های تهران، قم، فارس، اصفهان و کرمانشاه با موفقیت مراحل و دوره های کارآموزی را طی کردند که از این تعداد، ۶۸ نفر از طلاب حوزه های علمیه، ۵۶ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه علوم قضایی و بقیه فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگر هستند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.