رئيس کل دادگستري استان اصفهان:

کار در دستگاه قضايي بسيار حساس و خطير است

گردهمايي قضات دادسراي عمومي و انقلاب اصفهان در دادگستري مرکز استان برگزار شد.

به گزارش "روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان اصفهان" به نقل از روابط عمومي دادگستري كل استان، در اين گردهمايي که با هدف بحث و تبادل نظر قضات پيرامون مسايل مبتلا به دادسرا صورت پذيرفت، احمد خسروي وفا رئيس کل دادگستري استان برگزاري اين نشست را مفيد در پيشبرد اهداف دستگاه قضايي استان دانست و بيان داشت: با عنايت به اينکه قضات دادسراي عمومي و انقلاب در خط مقدم ميدان اجراي عدالت قرار دارند، عملکرد صحيح و در چارچوب قانوني ايشان از اهميت بالايي برخوردار است.

وي افزود: خوش خلقي و رفتار حسنه مطابق با موازين شرعي و قانوني با مراجعان در دادسرا که بدو ورود افراد به دستگاه قضايي است از انتظارات اوليه مي باشد و مبادا تحت الشعاع کثرت پرونده و سختي کار واقع شود.

رئيس کل دادگستري استان در بخش ديگري از سخنانش کار در دستگاه قضايي را بسيار حساس و خطير عنوان کرد و بيان داشت: با رعايت و تقويت تقواي الهي به راحتي مي توان از هر گونه خطا و لغزش در اين مسير مصون ماند و سلامتي مثال زدني که در دستگاه قضايي استان حاکم است نشأت گرفته از اين خصوصيت و ارزش والاست که قضات ما در استان از آن بهره مند مي باشند.

خسروي وفا در ادامه بر امر نظارت بر زندان ها تأکيد و تصريح کرد: امروز مشکلات زنداني و زندانها بر کسي پوشيده نيست و همت، تدبير و مديريت قضات و کارمندان در حل اين مشکلات و کاهش آمار کيفري زندانها راهگشا خواهد بود.

وی تعيين و تشخيص مرز ميان افرادي که ضروريست در زندان نگهداري شوند و غير آنرا توسط قضات دادسرا خواستار شد و بيان داشت: اين مرز تنها در مجرمان و متهمان با جرايم جنايي و خطرناک به حال و امنيت جامعه خلاصه مي شود و در ساير موارد قضات با تدبير و مديريت صحيح و استفاده از مجازاتهاي جايگزين حبس، سعي در کاهش ورودي و آمار جمعيت کيفري زندانها کنند.

وي بازديدهاي دوره اي، منظم و مستمر قضات از زندانها و آشنايي بيشتر و از نزديک ايشان با مشکلات زندانها را مؤثر در تصميم گيريها و مديريت در اين خصوص دانست و اجراي آن را خواستار شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.